Yenilikçi Mobilya Tasarımları

23 Mayıs 2008 tarihinde tarafından eklendi.

Mobilya Sanayicileri Derneği’nin yarışmasına katılan öğrencilerin eserleri, mobilyaların tasarımı ve işlevlerine genç bir soluk getirdi. Beş kategoride ödül kazanan genç tasarımcıların eserleri, dinamik çizgileriyle dikkat çekiyor.

Mobilya Sanayicileri Derneği tarafından düzenlenen üçüncü mobilya tasarım yarışmasında ödüller sahiplerini buldu. Türkiye mobilya sektörünün 1 milyar dolarlık ihracatını artırabilmesi için gerekli tasarım vizyonunu destekleyen ve genç tasarımcı adaylarına istihdam fırsatı yaratan yarışmanın 5 kategorisinde toplam 25 proje ödüllendirildi.

Ödüllü projeler arasında açık depolama işlevi kazanan kanepelerden, geleneksel duvar dibi mobilya anlayışını tersine çeviren genç odalarına kadar pek çok yenilikçi tasarım bulunuyor.

Türk mobilya sektörünün en büyük kuruluşlarının oluşturduğu Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) tarafından düzenlenen 3. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması’na üniversitelerin endüstri ürünleri tasarımı, iç mimarlık ve çevre tasarımı bölümlerinden 270 proje geldi.

Yarışma, yatak odası takımı, yemek odası takımı, oturma grubu, genç odası ve kanepe olmak üzere beş kategoride düzenlendi. Yarışmada dereceye giren genç tasarımcılar, toplam 70 bin YTL’lik para ödülünün yanı sıra iş, staj, ve uluslararası mesleki fuarlara katılma olanaklarına sahip oldu.

Kanepe
Marmara Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü 4. sınıf öğrencisi Ufuk Doğan, kanepeye açık depolama işlevi kazandıran tasarımıyla kanepe kategorisinin birincisi oldu.

Genç odası
Anadolu Üniversitesi İç Mimarlık bölümü öğrencisi Ebru Ayas, geleneksel duvar dibi mobilya anlayışının tersine mekan içinde mekan yaratan tasarımıyla genç odası birincisi oldu.

Yemek odası
İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümü yüksek lisans öğrencisi Gökhan Keman, konsol, büfe, masa ve sandalyeleri estetik bütünlük içinde sunan tasarımıyla yemek odası birincisi oldu.

Oturma grubu
Yarışmada yemek odası birincisi olan Gökhan Keman, geniş kütleli oturma gruplarını hafifleten tasarımıyla oturma grubu kategorisinde de birincilik ödülü aldı.

Yatak odası
Marmara Üniversitesi İç Mimarlık bölümü 3. sınıf öğrencisi Cihan Kırışgiloğlu ile Karadeniz Teknik Üniversitesi İç Mimarlık bölümü 3. sınıf öğrencisi Özge Uğur’un ortak çalışması olan yatak odası takımı yarışmada birinci geldi.

İki ikincilik ödülü
Yarışmada Mimar Sinan Üniversitesi İç Mimarlık bölümü 4. sınıf öğrensici Lütfi Büyüktopbaş, iki ikincilik ve bir mansiyon aldı. Büyüktopbaş ile Mimar Sinan Üniversitesi İç Mimarlık bölümü 2. sınıf öğrencisi Gamze Yalçın’ın tasarımı olan genç odası ikincilik ödülü aldı.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Şu Sayfamız Çok Beğenildi
YILANLAR DİLLERİNİ NİÇİN OYNATIRLAR?