Televizyonun Yerini İnternet Alacak

10 Mayıs 2009 tarihinde tarafından eklendi.

Evimizin bazen eğlence bazen haber kaynağı olan televizyonlar artık tarih mi oluyor? Programlamada dünyanın en iyisi olan Microsoft’un ilginç araştırmasını sizlerle paylaşıyoruz. İşte o o araştırma:

Microsoft’un yaklaşık 10 gün önce yeni bir araştırmaya göre televizyonlar kısa bir zaman sonra tarihin tozlu sayfalarına karışacak ve bir zamanlar televiyon seyrediyorduk diyeceğiz.

Bu oldukça çarpıcı olan fakat bir gerçeğin de altını fazlasıyla çizen bu araştırma raporu neticeleri, televizyonların yerini kısa bir zaman sonra internetin alacağı gerçeğini de ortaya koydu.

Şu an itibarı ile evlerimizim vazgeçilmez araçlarından arasında olan ve tüm dünyayı evimize getiren televizyonlar, ilk ortaya çıktığı zamanlada çok büyük ilgi görmüş, o günden bu güne hemen her eve ulaşmayı başarmıştır. Fakat Microsoft’un da gerçekleştirdiği son araştırmayı göz önüne aldığımızda, televizyonlar her ne kadar bugün de evlerimizin olmazsa olmaz eşyalarından biri olsa da, internetin hayatımıza girmesiyle birlikte bu durumun pek de böyle kalmayacağı söylenebilir.

Microsoft’un yaptığı bu araştırmaya göre sadece 2010 yılının Haziran ayına kadar olan sürecin ardından klasik televizyonlar, internetin gerisinde kalacak ve televizyon haftada ortalama 11.5 saat izlenirken, internet söz konusu olduğunda ise bu rakam 14.2 saat olacak.

Bunun yanı sıra masaüstü bilgisayarlardan internete bağlanan kullanıcıların oranında çok yakın bir gelecekte büyük bir düşüş yaşanacağını belirten Microsoft, kullanıcıların büyük bir çoğunluğunun artık internete mobil cihazlarıyla bağlanacağının altını çizdi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Şu Sayfamız Çok Beğenildi
Yıldızları göremiyoruz