Citroën, Sanal Otomobili Gerçeğe Gönüştürdü.

23 Temmuz 2009 tarihinde tarafından eklendi.

Artık oyunlarda gördüğümüz ve hayran kaldığımız araba modelleri sokaklara çıkıyor. İşte bunun örneği:
Citroën adlı araba markası, dünyaca ünlü PlayStation 3’ün “Gran Turismo” isimli oyunu için özel olarak tasarlanan sanal otomobil GTbyCITROEN’i üretti.

Şu Ana kadar böyle bir şey olmamamıştı ilk defa, bir oyun için tasarlanan araba, üreticisi tarafından gerçeğe dönüştürüldü. Citroën’in “Créative Technologie” imzasını vurgulayan GTbyCITROËN ilk kez Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılmasının sonra, Londra sokaklarında araba meraklılarıyla buluştu.

Sözünü ettiğimiz otomobil show amaçlı olarak yalnızca bir adet üretilen GTbyCITROËN, Citroën ve Sony Computer Entertaiment’a ait Polyphony Digital Inc. arasındaki özel ortaklık neticesinde yaratılan “Grand Turismo” isimli PlayStation üç oyun serisi için özel olarak tasarlandı.

Polyphony Digital Inc. firmasının Başkanı ve Gran Turismo oyununun tasarımcısı Kazanori Yamauchi, Citroën’le yaptıkları işbirliğini; “GTbyCITROËN sanal dünya ve gerçek hayatta araba sürmenin, doğru düşünülmüş bir inovatif ortaklıkla nasıl birleştirilebileceğini gösteriyor. Normal koşullarda bizim yaptığımız işlerin dijital dünyayla sınırlı kaldığı düşünülürse; bizim oyun stüdyolarımızda biçim alan GTbyCITROËN’in gerçeğe dönüştüğünü görmek gerçekten çok özel bir deneyim oldu” dedi.

İşte O Araba

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Şu Sayfamız Çok Beğenildi
SMM UYDUSU DÜNYA ATMOSFERİNE GİREREK YANDI