Bilişim Zirvesi’yle internet ötesine

3 Eylül 2008 tarihinde tarafından eklendi.

Türkiye’nin en önemli bilgi paylaşımı ve eğitim platformu olan Bilişim Zirvesi’02, 3-6 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak. Türkiye Bilişim Derneği (TBD), Türkiye Bilişim Vakfı (TBV), Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD), Türkiye Zeka Vakfı (TZV) ile Interpro’nun ortaklaşa gerçekleştireceği ve 250’den fazla toplantının yapılacağı zirveye yaklaşık 5 bin profesyonelin katılması bekleniyor.

Bu yıl Beylikdüzü’ndeki Kaya Ramada Plaza Uluslararası Kongre Merkezi’nde yapılacak zirvenin ana teması “internet ötesi” olarak belirlendi.

Kuruluşların üst düzey yöneticileri, satış, pazarlama ve iş geliştirme sorumluları ile uluslararası katılımcıların bir arada olacağı zirvede, ulusal ve uluslararası forumların yanı sıra, vizyonların aktarıldığı, kurumsal insan kaynaklarının her yönüyle tartışıldığı ortamlar yaratılacak.

Bilişim Zirvesi’02’de, düzenleyici kuruluşlar ile Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ve Ericsson’un işbirliğiyle Telekomünikasyon Kurumu’nun düzenleyeceği toplantılar yeralacak.

Zirve kapsamında TÜSİAD, kamu sektöründeki yönetimler tarafından internet tabanlı toplumsal uygulamaları teşvik etmek amacıyla bu yıl ilk kez, “Devlette Yenilik için e-Türkiye” ödülü verecek.

Avrupa Komisyonu tarafından Kasım 2001’de duyurulan ve bu yıl Kasım ayında sonuçları açıklanacak olan “Devlette Yenilik için e-Avrupa Ödülleri” ile paralel olarak düzenlenecek ve her yıl verilecek ödül, “Devletten Bireye” ve “En iyi kamu web sitesi” kategorilerinde sahiplerini bulacak.

Ödül, kamu sektöründeki yönetimler tarafından sağlanan, rekabet gücünü artıran, yeni girişim alanları yaratan, yeni kitlelere hitap eden, internet tabanlı toplumsal uygulamalardaki iyileştirmeleri teşvik etmeyi amaçlıyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Şu Sayfamız Çok Beğenildi
SOĞANIN KUŞ SAĞLIĞINDAKİ ÖNEMİ