3G Teknolojisi Hayatımıza 10 Yenilik Getirecek

7 Temmuz 2009 tarihinde tarafından eklendi.

İnternetin kesintisiz ve hızlı bir biçimde cep telefonunda kullanılması yaşamımızda bir çok şeyi kökünden değiştirecek. 3G teknolojisi yalnızca cep telefonunda kullanılmayacak, laptop bilgisayarlarda ve güvenlik kameralarında da kullanılabilecek. Sözün özü kullanılan her cep telefonu dünyaya açılan ayrı bir kapı olacak. Birkaç senedir en çok konuşulan konulardan biri olan 3G ile ilgili akıllara takılan soruların cevabını siz değerli ziyaretçilerimiz için araştırdık.

3 G Sayesinde Televizyon Cebinize Gelecek

Cep telefonunuzun çektiği her yerde cep telefonundan televizyon izleyebileceksiniz. Bu teknoloji sayesinde cebinizdeki görüntüyü televizyonunuza da aktarabiliyor, istediğiniz filmi veya diziyi kolaylıkla izleyebiliyorsunuz.

3G ile artık herkes kameraman olacak!

3G teknolojisiyle birlikte istediğiniz herhangi bir görüntüyü anında başka bir cep telefonuna veya televizyona aktarabiliyorsunuz. Hem hızlı hem de kaliteli bir görüntü imkânı sunan 3G teknolojisi sayesinde sıcak bir gelişmeyi milyonlarca kişiyle paylaşabileceksiniz.

Tıp dünyası, mobil internetle erken tanı yapacak

Dünya genelinde uygulanan ‘teletıp’ metodu 3G teknolojisiyle Türkiye’de de yaşamın içine geçecek. Hastalardan sağlanan veriler ve görüntüler çok hızlı bir biçimde sağlık merkezlerine aktarılacak, görüntü aktarımı sayesinde teşhis ve tedavi süreçleri daha da hızlı bir hale gelecek. Erken müdahaleyle yaşam kurtarılabilecek.

Mobil iletişim, iş dünyasının yükünü hafifletecek

Mobil iletişim, 3G teknolojisi aracılığı ile iş dünyasının yükünü çok ciddi bir şekilde kolaylaştıracağa benziyor. İş dünyasına hız ve verimlilik katan hızlı mobil internet ve mobil e-posta gibi uygulamalar bu yeni teknolojiyle beraber sosyal ve ticari yaşamda kayda değer katkılar sağlayacak. Bankacılık, medya, sanayi, tarım ve ticaret gibi sektörler, hızlı mobil iletişim sayesinde hem zamandan hem de işgücünden tasarruf etmiş olacak.

Öğrenciler kütüphaneye cepten girecek

Uzaktan eğitim uygulamalarıyla birlikte eğitimde fırsat eşitliği sağlanması planlanıyor. Öğrenciler aradıkları bilgi ve görüntülere sadece sabit bir noktadan değil her yerden, her zaman ulaşabilecek. 3G sayesinde, telefonlar eğitimin bir parçası haline gelecek, verimlilik artacak. Öğrenci, elde ettiği verileri arkadaşlarıyla anında paylaşabilecek.

Saat değil, görüntülü cep telefonu!

İlk bakışta şık bir saate benzeyen bu cihaz aslında 3G teknolojisiyle çalışan ve görüntülü konuşma özelliğine sahip bir cep telefonu. Yüksek çözünürlükteki görüntüsü ile yakınlarınızla keyifli bir telefon görüşmesi yapmanıza imkân sağlıyor.

Hayatımıza katacağı 10 yenilik

-Hangi çantayı ya da ayakkabıyı alacağınızı arkadaşınıza görüntülü görüşme sayesinde sorabilirsiniz.

-3G hızı ile web sitelerinin açılma süreleri çok daha kısalacak. Şehir haritalarını rahatlıkla görüntüleyebileceksiniz.

-İşten eve giderken, otobüste, dolmuşta, serviste televizyon seyredebilirsiniz.

-Gezip gördüğünüz yerlerin videosunu anında herkesle paylaşabilirsiniz.

-Cep telefonlarınız çok daha az enerji tüketecek.

-Şehir hatları vapurundayken internete girip gazete okuyabilirsiniz.

-Yeni güvenlik önlemleri sayesinde mobil ticaret çok daha güvenli bir hale gelecek.

-Aile büyüklerine video aracılığı ile bayram mesajı gönderebilirsiniz.

-Cep telefonunu çok daha aktifi olarak kullanabileceksiniz. Arkadaşlarınıza internet üzerinden kendi müziklerinizi yollayabileceksiniz.

3G teknolojisi nasıl kullanılacak?

İlk aşamada yalnızca 3G uyumlu bir cep telefonunuzun olması yeterli. Operatörler 3G aboneliği için ek bir ücret talep etmiyor. Ancak göz önünde bulundurmanız gereken bir durum var: İnternet hızınız artacağı için cep telefonu üzerinden daha fazla işlem yapacaksınız. Bu da faturalarınıza yansıyacak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Şu Sayfamız Çok Beğenildi
ALKOLÜN ETKİLERİ VE ZARARLILIK SINIRLARI